ארנונה (מיסוי מוניציפאלי)

כל רשות מקומית (עירייה, מועצה מקומית, מועצה אזורית) מחייבת מידי שנה נכסים שבשטחה בארנונה. מדובר במס המוטל על כולם, ומכאן הגדרתו בתור מיסוי מוניציפאלי.

חיוב הארנונה מתבצע לפי צו המסים של אותה רשות, ובהתאם לסוגי הנכסים והתעריפים שקבעה הרשות המקומית. נישום שלא משלם את הארנונה במועד, עלול לפגוש את נחת זרועה של הרשות המקומית, אשר זכאית לפעול נגדו בהליכי גביה מינהליים, תוך הטלת עיקולים וביצוע פעולות גביה משמעותיות.

הטיפול בתביעות ארנונה ובהשגות ארנונה דורש הבנה מעמיקה באופן הפעולה של הרשויות המקומיות, הכרות מעמיקה עם הליכי הגבייה והמגבלות המוטלות על רשויות ועל חברות הגביה בעניין זה, וכן שליטה בנקיטה בהליכים משפטיים נכונים לשם מזעור הנזק.

משרדנו בעל ניסיון משמעותי ורב היקף בטיפול בתביעות ארנונה, בעתירות ארנונה ובהשגות ארנונה, מכל הסוגים.

הכרות המשרד עם הרשויות המקומיות, עם דיני הארנונה ועם הליכים משפטיים בתחומים אלו, מקנה למשרד יתרון משמעותי בטיפול בכל בעיה, בכל הליך ובכל חיוב ארנונה המוטל על נישום.

עורכי הדין במשרד ייצגו ומייצגים חברות גביה, רשויות מקומיות ונישומים (חברות ופרטים) בתביעות ובהשגות ארנונה מורכבות. לעורכי הדין במשרד ניסיון בייצוג במאות השגות והליכים משפטים בתחום הארנונה.

ההכרות של המשרד עם התחום מאפשרת לו להגיע להשגים לא מבוטלים עבור לקוחותיו. למשרד ניסיון רב בניסוח צווי ארנונה והתאמתם לצרכים המשתנים של הרשות המקומית והפסיקה המתחדשת.

אגרות והיטלים

המשרד מתמחה בכל הנוגע לטיפול בתשלומי חובה. טיפול זה כולל ליווי בהכנת שומות והליכי גבייה, ייעוץ וייצוג בתחום מיסוי מוניציפאלי ובכלל כך בנושאי ארנונה, אגרות, היטלי פיתוח (היטלי סלילה, היטלי ביוב, היטלי תיעול, היטלי שצ"פ וכיו"ב), היטלי השבחה, אגרות/היטלי שמירה ועוד.

למשרד ניסיון רב בעריכת חוקי עזר ואישורם, תוך התאמה לצורכי הרשות המשתנים והפסיקה המתחדשת.