עסקאות נדל"ן במושבים

לעסקאות נדל"ן (רכישה /מכירה) במושבים מאפיינים שונים מעסקאות הנדל"ן המוכרות במרחב העירוני (רכישה/מכירה של דירה "רגילה") – בייחוד בתחום המיסוי.

מדובר במאפיינים חשובים ומהותיים ביותר שיש להכירם ולתת עליהם את הדעת טרם ביצוע העסקה. במושבים, על פי רוב, מדובר ברכישה/מכירה של משק חקלאי (נחלה) או של בית בשכונת ההרחבה של המושב (כאשר קיימת שכונת הרחבה במושב).

יש לזכור, כי המושב הינו בגדר "בר רשות" בכלל המקרקעין המצויים בתחום שטח האגודה, בהתאם להסכם שכירות מתחדש ("הסכם משבצת") שנחתם אל מול רשות מקרקעי ישראל (ובמקרים מסויימים גם אל מול הסוכנות היהודית) – כאשר בעלי הנחלות הינם לכל היותר ברי רשות של האגודה (בר רשות של בר רשות).

למשרדנו ניסיון רב בטיפול בעסקאות נדל"ן במושבים, הן בעסקאות רכישה/מכירה של משקים חקלאיים והן בעסקאות רכישה/מכירה הקשורות בשכונות ההרחבה – כאשר משרדנו מעניק ליווי מקצועי ללקוח החל בשלב עריכת חוזה המכר ועד לשלב העברת הזכויות בנכס בפועל.

עסקאות נדל"ן

למשרדנו ניסיון רב שנים בליווי עסקאות נדל"ן ליחידים ולחברות, החל בעסקאות רכישה/מכירה של דירות "רגילות", לרבות רכישת דירות מקבלן, וכלה בעסקאות מורכבות של התחדשות עירונית (עסקאות תמ"א 38) – הן במסלול "שיפוץ והשבחה" והן במסלול "הריסה ובניה" – לרבות עסקאות פינוי בינוי (עסקאות המשלבות מספר בניינים ולא בניין יחיד).

בשל מורכבות תחום הנדל"ן מלווה עו"ד בכיר באופן אישי את הלקוח, החל בשלב המו"מ ובדיווחים רלוונטיים לרשויות המס ולרשם המקרקעין, ועד שלב העברת הזכויות בנכס, הכל תוך מתן שירות מקצועי, אדיב ומסור ותוך הקשבה ללקוח ורצונותיו.

התחדשות עירונית

בשנים האחרונות אנו עדים לריבוי של פרויקטים הקרויים "התחדשות עירונית", כאשר המובילים שבהם תמ"א 38/1 (שיפוץ והשבחה), תמ"א 38/2 (הריסה ובנייה מחדש), פינוי בינוי, בינוי פינוי.

משרדנו מלווה יזמים, בעלי דירות ונציגויות בתים משותפים בכל השלבים של עסקאות התחדשות עירונית, לרבות: גיבוש ההצעות הראשוניות, בחירת יזמים/קבלנים, משא ומתן לכריתת הסכם התחדשות עירונית, ליווי הלקוחות במהלך כל שלבי העסקה, לרבות התקשרות עם יועצים, בנקים מלווים, רשות המסים ורשויות התכנון ועד לשלבי מסירת הדירות ותיקון הרישום בלשכת רישום המקרקעין .

משרדנו מתאפיין בזמינות ותשומת לב אישית ללקוחותינו יחד עם הבנה רחבה בנוגע למורכבות של עסקאות התחדשות עירונית, על כל היבטיהן.